Навряд знайдуться батьки, яких не цікавить майбутнє власної дитини. Старше покоління віддає всі сили, фінанси і здоров`я для того, щоб виростити освічену і виховану особистість. Матусі і татусі хочуть, щоб малюк у майбутньому досяг значних успіхів, але не всі знають, як допомогти розвинути здібності дитини. На сайті bookletka.com є безліч корисної літератури, яка знадобиться під час навчання. Багато чого залежить від самих батьків, а також від якості шкільної підготовки. Школа формує у дітей уявлення про навколишній світ, а навчальні посібники допомагають закріпити в пам`яті нову інформацію. Людина відчуває себе успішною, коли робота приносить задоволення, а також коли вона має міцні родинні стосунки і вірних друзів.
Поради батькам:
• Дайте можливість дитині вибирати. Малюк повинен вміти виражати свої вподобання. Близьке оточення повинно враховувати дитячу думку, щоб виховати в учневі почуття відповідальності і підняти його самооцінку. Школяр повинен сам обирати, на який гурток йому записатись або в який заклад поступати.
• Навчання необхідно починати із раннього віку. Діти від народження до 5 років дуже швидко і без жодних проблем запам`ятовують новий матеріал. Варто пам`ятати, що процес навчання потрібно будувати за принципом від простого до складного.
• Спокійно реагуйте на негативні емоції дитини, але не ігноруйте їх. Батьки мають допомогти дитині знайти вихід із складної ситуації. Це дозволить йому відчути підтримку найрідніших. В результаті дитина почуває себе більш впевненою у власних силах.
• Навчання у вигляді гри підходить дітям дошкільного віку і учням початкової школи. Заняття, що мають ігрові моменти дозволяють запам`ятовувати інформацію швидко і без додаткових зусиль.
• Звертайте увагу на бажання дітей. Постійні заборони заважають малюку пізнавати навколишній світ. Краще разом з дитиною встановити чіткі правила, які необхідно виконувати.
• Знаходьте час для спільних занять. Це може бути спільне виконання домашніх завдань, що робить процес навчання більш ефективним. В результаті учень буде якісно виконувати домашню роботу, розвивати свої навички і зможе орієнтуватись в найскладніших дисциплінах і темах.
• Формуйте у дитини цілеспрямованість. Із раннього віку навчайте дитину ставити конкретну ціль, розуміти свої бажання і досягати результату. Правильна мотивація може допомогти школяру відчути смак перемоги. Не забувайте про похвалу, але вказуйте, за що хвалите дитину.
• Розвивайте дитячу уяву і фантазію. Впоратись із складнощами допомагають добре продумані варіанти виходу із ситуації. Підтримуйте цікавість дитини і його бажання пізнати світ. В майбутньому це допоможе дитині стати всебічно розвиненою особистістю.
Шкільна освіти має велике значення для розвитку дитини, але від батьків також багато чого залежить. Чим більше праці ви вкладете в свою дитину, тим більшого він зможе досягти у майбутньому.